Pre odlaska u solarijum neophodno je da odredite svoj tip kože i prema njemu minutažu i učestalost sunčanja. Takođe, ta dužina se određuje i shodno tipu lampi koje su instalirane u solarijumu. Solarijum
- Podstiče proizvodnju vitamina koji je vrlo važan za imunitet, ali i za našu psihu, a to je vitamin D.
- Poboljšava stanja nečiste kože (akne, bubuljice). Ako je vaša koža sklona kožnim bolestima poput gljivica, psorijaze i neurodermatitisa, onda se nemojte čuditi ako vam neki od doktora preporuče sunčanje. Taj savet svakako ne podrazumeva svakodnevno iscrpljivanje i gorenje kože, već minimalan boravak.
- Niske doze UVB zračenja podsticu imuni sistem organizma.
- Poboljšava cirkulaciju i prokrvljenost organizma.
Saveti:
- Osobama ispod 16 godina starosti i onima sa tipom kože 1 nije preporučljivo sunčanje u solarijumu.
- Nemojte se kupati ili tuširati neposredno PRE sunčanja u solarijumu, jer upotreba sapuna i sličnih sredstava odstranjuje prirodne masnoće koje omogućavaju Vašoj koži da sačuva potrebnu vlagu i elastičnost. Isto tako izbegavajte tuširanje i 2 sata POSLE sunčanja.
- Kada se istuširate, nanesite hidratantnu kremu i pijte što više tečnosti kako biste nahranili kožu.
- Uklonite sa kože sve kozmetičke preparate, šminku i nakit, pre upotrebe solarijuma. Nikako se ne sunčajte sa puderom na licu, kako vam ne bi ostale fleke. Bilo bi dobro da pre samog odlaska uradite piling celog lica i tela, da ne stavljate parfem, dezodorans niti kremu za telo.
- Ukoliko imate problematičan mladež većih dimenzija pre sunčanja ga obavezno prekrijte debljim flasterom. Upoterba flastera važi i za sunčanje na suncu.